Dny NATO – na co?

 v Jak to vidím já

Tak už je tu máme zase. Dny NATO v Mošnově.

V Mošnově jsem strávil celé tři měsíce z dvouleté základní vojenské služby. Dva roky svého života jsem – stejně jako další statisíce kluků předtím i potom – zadarmo odsloužil v armádě. Pro Československo. Pro občany. Pro všechny ty lidi, co si mezitím v klidu doma žili. A co za to? Obrovský, neskutečný podvod, který by nám, dnešním záložákům, tehdy v roce 1989 ani v nejhorším snu nepřišel na mysl.

Mošnov. To byly pro mne stresy z výcviku. Ranní šoky, když dozorčí rozrazil dveře cimry a řval „Budíček, rozcvička“. Večerní stesky po domově, po rodině, po děvčeti. Naprostá ztráta svobody. Skřípění zubů a vztek. Ale taky víra, že jednou to skončí a přijde civil. A všichni, jak tam jsme, prožijeme své životy v klidu a míru, protože my to vydržíme a po nás přijdou další. Vydrželi jsme a další přišli. A po nich zase další. A tak to mohlo jít dál, nebýt toho podvodu, který vyvrcholil rozbitím Československa, postupnou likvidací armády a naší bojeschopnosti, rozkradením společného bohatství, destrukcí hospodářství a nakonec destrukcí společnosti.

To, co teď žijeme, to není život, to je živoření v soustavném strachu, pro mnohé dokonce už vyslovené otroctví pod pracovními agenturami.

Česko a Slovensko jsou dnes západní kolonie a NATO je zločinecká organizace, které jsou tyto kolonie členy. Mám vztek. Mnohem, mnohem větší vztek, než jsem míval tenkrát, když na mne řvali povely a já toužil po svobodě tam venku za plotem.

Tak asi tak, kamarádi.

___

Pozn.: Oficiální stránka akce „Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR“ je TADY, pokud na to máte žaludek. 

Doporučené články

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt