Dopis prezidentovi české republiky

 v Nezařazené

V pátek 24.7.2015 odeslal Velitel praporu pplk.MUDr.Marek Obrtel našemu panu prezidentovi dopis s tímto textem:

 

 

                       ČESKOSLOVENŠTÍ  VOJÁCI  V  ZÁLOZE  PROTI  VÁLCE

                     čslalogo

                           1.československý prapor vojáků v záloze

 

V Přerově dne 24. července 2015

Kancelář prezidenta republiky

K rukám prezidenta republiky

Hrad I. nádvoří č. p. 1
Hradčany
Praha 1,  119 08

 

Vážený pane prezidente.

 

V souvislosti s nárůstem nelegální imigrace do Evropy a jejího směřování také k nám, jste před několika dny uvedl, že možná přijde doba, kdy budete muset na ostrahu hranic povolat armádu.

V médiích rovněž prosákly informace o možné pozemní cestě islamistů mezi Evropou a Sýrií přes Srbsko a Maďarsko, což nutně znamená, že i naše území musí sloužit jako tranzit těmto nelegálním osobám, které mají, nebo chtějí mít co do činění se strukturami Islámského státu.

My, členové Iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze proti válce, jsme se sdružili, abychom naplnili slova přísahy, kterou jsme skládali jako vojáci. Chceme bránit republiku před nebezpečím, že bude zavlečena do cizí války a za cizí zájmy a tomu chceme zabránit. Současně si uvědomujeme závažnost situace, ve které se vinou imigrační vlny nachází naše společnost a chceme pomoci čelit rizikům z toho vyplývajícím.

Většina z nás přísahala ČSSR, jiní  ČSFR a další pak, po rozdělení federace, ČR a SR, vždy jsme ale přísahali věrnost vlasti. Režimy a vlády přicházejí a odcházejí, ale vlast je jedna jediná a ta zůstává a my ji chceme bránit.

Jsme různého věku;  jsme záložáci – nikoli aktivní vojáci nebo mladí branci. Ale jsme připraveni pomáhat republice, tam, kde nás je třeba.  Ať jsme sloužili jako příslušníci armády nebo jako pohraničníci, máme zkušenosti z vojenské služby. A tyto zkušenosti jsme schopni pro potřebu naší země nabídnout. Je sice možné prostě povolat do armády některé občany, ale na to ještě není naše společnost připravena a vyvolalo by to pravděpodobně zbytečné emoce.

V současnosti snad ještě není nasazení armády na hranici nezbytné. Plně budou zatím dostačovat neozbrojené hlídky, které zde budou provádět monitoring terénu, sledovat pohyb cizích osob a ve spolupráci s Policií ČR bránit jejich nežádoucímu volnému vstupu na území našeho státu. Nástup dobrovolníků předpokládá dopravní a spojovací součinnost Policie a zajištění základních potřeb (ubytování, stravu, lékařskou péči a určitou finanční kompenzaci).

Pane prezidente, je mezi námi už nyní mnoho těch, kteří budou schopni a ochotni na výkon takovéto služby nastoupit jako dobrovolníci a další záložáky jsme schopni pro tuto službu postupně získávat. Nabízíme svoji pomoc při ostraze hranic. Přísahali jsme věrnost vlasti a jsme připraveni svoji přísahu naplnit.

 

Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel

                                                                                                                                                                                                                                                               Velitel 1. československého praporu vojáků v záloze

 

 

 

 

Žádáme všechny občany ČR,vlastence prostě všechny,kteří milují svou zem,hlaste se k ostraze státní hranice přímo ZDE 

Nejnovější články

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt