MORAVA JIH V AKCI!

 v Nezařazené, Videa

V sobotu 6.6.2015 proběhl ve Velkých Bílovicích Sportovní den Uskupení Morava Jih. Účast tentokrát nebyla jako na PO, ale i tak se nás sešlo poměrně dost a hlavně se dostavili ti, kteří jsou ochotni něco dělat, ne jen sedět u klávesnice. Je moc pěkné, že někteří s sebou vzali i dorost, který si celý den náležitě užil.

V rámci SD jsme měli možnost si oživit některé dovednosti (rozborku/zborku Sa vz.58, CZ 75 D, CZ G2000, střelbu v pohybu, překonání překážky atd.) a podat slušné výkony. Zvláštní obdiv patří nejstaršímu účastníkovi, který i přes svůj pokročilý věk absolvoval celou trať a nevynechal ani skok z okna. Po ukončení soutěže proběhlo vyhodnocení, ale ocenění nezískali ti nejrychlejší, ale naopak ti nejpomalejší.

Viděli jsme ukázku tameshigiri (stínání bambusových rohoží katanou), a mohli jsme se seznámit s pěknou sbírkou různých nožů, nožíků a jejich používáním.

Odpoledne a večer probíhala diskuse u kulatého ohniště. Dostavil se i pořadatel nově vznikajícího oddílu Brno, mohli jsme tedy některé věci doladit a získali jsme i nějaké nové informace. Diskuze probíhala až do pozdních hodin a spíše až do brzkých ranních.

Chtěl bych poděkovat těm, kteří přijeli. Ukázali, že jim opravdu o něco jde a že obětují i nějakou tu hodinu ze svého volného času, aby se mohli aktivně účastnit akcí naší iniciativy. Můžeme jim slíbit, že to určitě nebyla poslední akce tohoto druhu, a že ta příští bude zase o kousek náročnější.

Program, který jsme měli připravený a který jsme již nestihli realizovat, uvedeme na příští akci.

Byli bychom rádi, kdyby se aktivně zapojil větší počet lidí a to ne jen jako účastníci, ale i jako organizátoři. Hlavně ti, co mají možnost v rámci UJM sehnat nějaké prostory vhodné k našemu druhu sportování.

Nejnovější články
Comments
  • sebr

    Jako účastník jsem byl nadšený průběhem celého dne. Věřím, že při současném trendu vývoje politiky se rozsvítí v podstatně více hlavách a díky tomu se rozšíří naše řady. Díky a 18. července nashle!!!

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt