Návrh nového značení příslušníků skupiny Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO , příklad podoby uniformy na oficiální akce sdružení

 v Nezařazené, Oběžník

HodnostiUniforma sdružení

   Foto nových hodností.                                                                         Příklad uniformy

Funkční značení příslušníků organizace:

Dvě silné kolejničky na černém podkladu Velitel sdružení Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO

Jedna silná kolejnička Zástupce velitele sdružení , Náčelník štábu sdružení Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO

Tři slabé kolejničky Velitel krajského sdružení Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO

Dvě slabé kolejničky Zástupce velitele sdružení , Náčelník štábu sdružení Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO

Jedna slabá kolejnička Velitel okresního sdružení Českoslovenští vojáci v záloze proti NATO

Černý podklad bez kolejniček Zástupce velitele okresního sdružení , Řadový člen sdružení

 

Nejnovější články
Showing 23 comments
 • Profilové foto Martin Holkup
  Martin Holkup

  Očekávám kritiku a případné protinávrhy . Děkuji!!!

 • Profilové foto Hynek Zatloukal
  Hynek Zatloukal

  Škoda Martine, že nemohu vyhovět, mně se návrh líbí a nyní žádný protinávrh nemám. :)
  A vlastně mám! Ale o něm až na VPO.

 • Jiri.Heimlich

  rekl bych dobre zbytek se muze doplnit casem

 • Profilové foto Karol
  Karol

  mě to pasuje dobré značení

 • Profilové foto Československý voják

  Češi vz. 95 les, Slováci vz. 97 les. Bez vlaječky. Jednak z důvodu možné záměny s AČR a jednak – a to hlavně – že se jak Slováci, tak Češi, hlásíme k Československu a současná česká vlajka je původně československá. Čeští partajníci měli podle dohody se slovenskými partajníky vlajku změnit, ale dohodu porušili. Tím nám do toho vnesli zmatek, ale nevadí. Namísto označení státní příslušnosti si vystačíme se symbolem ČSLA, který sám o sobě československé barvy obsahuje.

 • KarFi

  A co namísto vlaječky použít trikoloru? A klidně ve tvaru &, jako se připínala na ohních.

 • sokol_81

  mozete sem pridat obrazok ako vyzeraju maskace slovenskej armady vz 98 ? ja poznam len vz97 .

  otazka : to je povinost mat len tieto vzory ktore navrhujete ? ja osobne som mal problem a ani som nepozhanal na seba vz 97.

  uvaha: tato organizacia sa robi preto aby pekne vyzerala alebo aby bolo vidnou zanou vysledky? myslim si ze je absolutne jedno aky vzor maskacov ma clovek na sebe hlavne ze je prinosom pre tuto organizaciu.

  dalsia vec je ta ze treba sa zamysliet nad tym aku odev si oblecie clovek zec leto a aku cez zimu lebo napr v lete mat na sebe vz 97 je nie prilis vhodne.

 • sokol_81

  Martin H. uz ides do extremov a ak k niecomu takemu dojde tak ty ktoru budu chciet strielat do vlastnych tak to budu robit aj ked budes mat na sebe cokolvek

  ako som uz pisal najskor by mal byt zaklad spojit ludi a nie ich odradzat tym ze musi mat na sebe niejaky poviny ubor

 • technik

  Zdravím všechny. K uniformě bych chtěl uvést jen svůj názor. Souhlasím s názorem Pekose, že uniforma je současně používaná armádou , její použití by mohlo být považováno za zneužití a neoprávněné používání, současná deformovatelná legislativa by si už paragraf na to našla, zvláště pro „neloajální“ iniciativu, jako je ta naše. (tykadla na bilbordech byla také brutálním tr. činem, oproti sledování civila vojenskou kontrarozvědkou – uvádím pro ilustraci). Dále si myslím, že nošení uniformy dává iniciativě punc neloajální paramilitantní skupiny, a tím opět důvod k perzekuci. V případě nějakého střetu, (myslím v nejhorším případě rozhánění srazu apod.) by nebylo hned zřejmé, kdo je zasahující voják ČA a kdo záložák. Spousta z nás tuto uniformu ani nenosila, a ani nemá „právo“ – jak píše Martin H. ji používat. Někteří z nás také k této uniformě nemají patřičný respekt, její cena je také nemalá pro ty , slovy Martina H. „co mají hluboko do žlabu“. V neposlední řadě i co do velikostí , na některé „prostorové výraznější“ kolegy, nemusí být k sehnání. Můj názor je ten, že na akce by stačila jen např. rukávová páska s logem nebo znakem, popř. i označením funkce či hodnosti, nebo visačka na klopu nebo na krk se stejným označením. Souhlas také se sokolem_81.

  • Tycka

   Země Česká byla poskvrněna těmito vynálezy a zlozvyky, než se sluší vyprávět. Stalo se také, že minulého měsíce tohoto roku se vydali šlechticové království českého a shromaždivše něco lidu do Saska proti pánu z Wedrova a když nastal boj, sestoupili podle tamního zvyku z koní a začali bojovat pěšky. Pro těsné šaty a zobákovité střevíce byli švarní Čechové poraženi a zajati nebo pobiti. To ať si přičtou k tomu, že nenechali doma úzké a těsné šaty a zobákovité střevíce, když šli do boje. “

  • Pekos

   Rozhodně si nemyslím, že je aktuální potřeba řešit uniformu a nějak zbytečně tím ještě srát vojáky AČR, kteří se k ní dostali přes výběrová řízení a fyzické prověrky.
   Naše armáda a policie jsou naši spojenci a ten kdo nás sere jsou politici ! Tak na to prosím nezapomínejme.

 • Munetoshi

  Tak to ani náhodou…

 • Profilové foto Hynek Zatloukal
  Hynek Zatloukal

  Prosím, neřešte nyní uniformu, vyčkejme na brzké rozhodnutí velitele. Žel bodů k jednání bylo tolik, že na důležité předpoklady a na diskusi o uniformitě nezbyl na VPO čas.

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt