Několik vět k hrdinství aneb Czech army go home

 v Jak to vidím já

Vykašlat se na práci a nechat se naverbovat není hrdinství! Jenom idiot může zahodit svoji profesi a jít budovat vojenskou kariéru z nuly.

Nechat se během pár měsíců vycvičit a povýšit na desátníka a honem se dobrovolně přihlásit do zahraniční mise kvůli většímu výdělku není hrdinství! Jenom idiot může doufat, že ho v jeho uniformě cizího vojáka nebudou místní vnímat jako okupanta.

Vyslechnout si rozkaz, sednout do obrněného vozidla a vydat se na rutinní hlídku není hrdinství! Plnit běžné úkoly by museli i doma v kasárnách. Tam venku to nejen není o nic záslužnější, ale je to navíc hloupé. Protože jenom idiot může doufat, že zrovna jemu se v téhle válce nic nestane.

Hrdinů mají naše národy nepočítaně. Všichni je známe a říkáme jim hrdinové, protože vykonali hrdinské skutky. Hrdinství je zalehnout granát a zachránit tím celou četu. Hrdinství je vrátit se do hořícího objektu pro kamaráda, hrdinství má mnoho podob, ale nechat se nalejt do armády a jít do cizí země bojovat za cizí zájmy (a nechat se tam zabít), to není hrdinství, to je blbost!

Mlčky tolerovat, že každý jeden pozůstalý člen rodiny každého z trojice pseudohrdinů dostane nově od státu 240násobek minimální mzdy (tři miliony pro každou manželku a tři pro každé dítě), to už možná hrdinství je. Protože co všechno musí lid této země tolerovat (a zaplatit), to dávno přesahuje všechny rozumné meze.

Chlapci, vy, kteří jste měli to štěstí, že zrovna vás zatím netrefili, vraťte se domů! Válka je hrozná věc a to tam, kde se nacházíte, je americká válka. Tam nemáte co dělat! Vaše místo je doma, u vašich rodin. Vaše ženy a děti, vaši kamarádi a ani my všichni ostatní vás nechceme ztratit. Váš pohřeb by byl jen další drahá a zbytečná politická fraška. Vraťte se domů!

Ondřej Hrčiak vlastní rukou

___

Zdroj obrázku: Facebook / Nábor do ozbrojených sil ČR – Czech Army – leták má nalákat další chlapce. Vysvětleme si tedy pojem žoldák – protože není voják jako voják. Oproti všem vojákům padlým například při osvobozování Českých zemí a Slovenska, kteří bojovali za svou vlast, za svou rodinu a budoucnost svého národa, motivací příslušníků AČR v Afghánistánu jsou peníze. Odjakživa žoldnéř (dnešním jazykem žoldák – od slova žold – finanční odměna) nebyl vnímám jako vlastenec, ale jako nájemný zabiják. Maškaráda kolem pohřbu na tom nic nezmění.

Nejnovější články

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt