Oběžník: Slovo velitele k patologickým jevům směrem dovnitř i navenek

 v Nezařazené, Oběžník

Vojáci 1. československého praporu vojáků v záloze a ostatní členové iniciativy.

V době, kdy jsou před prapor postaveny poměrně složité a důležité úkoly, dochází až příliš často k různým patologickým jevům směrem dovnitř jednotky i navenek. Nelze si nemyslet, že je to v některých případech možná i cílená aktivita zvenčí.

Nejmarkantnějším jevem v rámci těchto problémů je špatná komunikace a individualismus, který je nadřazován zájmu celku. Důsledkem je vzájemná netolerance, řevnivost, vulgarismy a agresivita, která celek rozděluje a naši snahu o akceschopnost paralyzuje. To si již nemůžeme dovolit.

Abychom byli schopni obstát ve zkoušce, která může být před náš prapor postavena a dostát svým slibům a cílům, rozhodl jsem se, že bude nutno zcela změnit koncepci fungování celé skupiny. Utnout definitivně veškerý ten balast a marasmus, produkovaný cestou FB, nastavit jasná pravidla fungování, komunikace, subordinace a sankcí z toho vyplývajících, dát skupině jasný směr a rozloučit se neprodleně a s konečnou platností s každým, kdo to v historicky krátkém čase nepochopí a nebo nebude schopen toto akceptovat.

Pevně věřím, že těch, kteří naše řady opustí, bude co nejméně a že těch, kteří pod dojmem, že věci dostanou nový náboj a řád, naše řady posílí, bude co nejvíce. Schopné, pracovité a odhodlané vlastence budeme potřebovat a tito nesmí doplácet na nepřizpůsobivost jednotlivců.

Vojáci a členové iniciativy, pokud byste byli na pochybách, zda iniciativa či přímo samotný prapor záložáků existuje a bude existovat nadále jako „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce“, pak odpovídám, že existuje a bude existovat…

Podrobnosti, vyplývající ze zde řečené obecné roviny problému dořeší plánované velitelské shromáždění v nejbližších dnech…

Velitel 1. československého praporu vojáků v záloze
pplk. MUDr. Marek Obrtel

Nejnovější články
Showing 5 comments
  • Profilové foto Československý voják

    Jinými slovy, jakákoliv příští snaha o rozbití naší jednoty bude eliminována už v náznaku.

  • Libor 123

    Na slovo velitele, slovo veliteli! Nelze zpochybnit pravdivost existence patologických jevů a naléhavost se s těmito vypořádat. Je logické, že se naší iniciativě budou klást ze strany vládnoucí garnitury větší překážky, než jsme si zprvopočátku dokázali představit či připustit. Snaha infilrovat-.prostoupit, do našeho sdružení vojenské či civilní „zvědavá očka!!“ je stejně zákonítá, jako snaha sdružení rozvrátit. Je nutno si uvědomit, že pokud se pěvně organizačně sdruží občané ovládající minimálně pěchotní zbraně, občané s vojenským výcvikem a bývalí vojáci z povolání, znamená to nezpochybnitelnou sílu. A pokud tato síla, byť je vlastenecká a ochotná bránit svoji zemi, netáhne za jeden provaz s vládnoucí garniturou, stává se pro tyto nebezpečnou. Proto by bylo nanejvýše vhodné, kdyby se veliteli přihlásili ti členové sdružení, kteří mají ze svého bývalého funkčního zařazení znalosti v činnosti proti těmto „zvědavým očkům“, taková naše „kontra očka“.

  • pavol2626

    …áno, treba začať aktívne sa zaoberať možnosťami na ochranu nášho obyvateľstva pred marasom, ktorí spôsobili prívrženci USA a NATO vo svete. Hľadajme možnosti na svoju obranu, aby sme neboli otroci, ako nám sľubovali prívrženci Islámu v Olomouci…

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt