Oběžník: V RÁMCI AKCE „RESTART“ ZAKLÁDÁME MÍSTNÍ JEDNOTKY

 v Oběžník, Ze skupiny na Facebooku

Jako Českoslovenští vojáci v záloze nepodléháme žádnému velení a nikdo není oprávněn vystupovat jako náš velitel, mluvit naším jménem nebo nás jakýmkoliv způsobem reprezentovat. Abychom přesto byli schopni vytvořit fungující a smysluplnou organizaci, rozhodli jsme se vystavět a ze všech sil podporovat síť jednotek na úrovni obcí a měst.

Vyzýváme proto každého, kdo je schopen založit a vést malé místní družstvo (v počtu min 3 muži), nebo už svou malou jednotku má, aby mi soukromou zprávou pomocí chatu ve skupině na facebooku poslal základní informace: 1. místo působení, 2. aktuální počet členů, 3. kontaktní osoba, 4. úplná adresa, na které je možné vás osobně vyhledat (případně uveďte den v týdnu a čas, kdy se na daném místě scházíte), 5. kontaktní mail, telefon nebo skype – zvažte, která z možností kontaktu je pro vás nejvhodnější.

Podotýkáme, že cílem vzniku takové jednotky nemusí být nutně „výcvik“. Nikdo nikoho nenutí běhat po lese. Každý umí něco jiného, každý může být prospěšný.

Více družstev v jednom místě se pochopitelně nevylučuje. Podmínka je, že z každého družstva musí být alespoň jeden člen v kontaktu s novou fb skupinou Českoslovenští vojáci v záloze. Tato skupina je určena místním velitelům a našim administrátorům. Skupina je tajná, proto její obsah a členy vidí jen sami její členové. Jejím účelem je vzájemná koordinace postupu.

Kontaktní informace zaneseme do mapy jednotek na našem webu http://csla.komuna.cz, kterou jsme za tím účelem zřídili a která je viditelná jen registrovaným. Je to nezbytné pro přenesení našich aktivit z virtuálního prostředí do reálného života.

Na našem webu jsou dva tisíce registrovaných bývalých vojáků, z nichž většina nemá fb profil a nemají tak šanci se s námi spojit a dostat se k informacím. Především jde ale o ty, kteří se na internetu z různých důvodů nevyskytují vůbec a nebo jen málo. Jsou nás statisíce a já věřím, že se vzájemně najdeme. Jednotlivá družstva se pak mohou kontaktovat navzájem.

Pokud k tomu něco máte, sem s připomínkami.

Opakuji, že informace o stávajících i nově zakládaných jednotkách očekáváme poštou (pomocí chatu na fb), nikoliv v komentáři pod článkem. Ti z vás, kteří nemáte (protože z nějakého důvodu nechcete mít) přístup k facebooku, a máte zájem zahrnout svou jednotku do mapy, pošlete požadované informace prostřednictvím rychlého kontaktního formuláře (obálka v pravém dolním rohu na vašem monitoru).

Díky za pozornost.

Foto: Morava Sever v novém výcvikovém a školícím prostoru Orel 1. Akce Restart v praxi. 

Nejnovější články
Showing 5 comments
 • Jan Čejka

  A pokud možno, komunikujte bezpečně.
  Radši než přes email, FB, nebo nezabezpečený mobil, zkuste některou z možností, kterou popisuju tady – http://jancejka.cz/bezpecnost-na-internetu/
  Výhodou je, že se komunikace dá hodně těžko sledovat a ovlivňovat.

 • Jan Čejka

  Mimochodem, např. v aplikaci Threema lze vytvořit diskuzní skupinu a v ní potom rozesílat zprávy hromadně. A bezpečně :)

 • Profilové foto Československý voják

  Pokud by někdo měl potřebu něco skrývat, snažil by se o to od počátku. Kdo nemá co skrývat, neskrývá se. Veškeré naše aktivity jsou od počátku veřejné právě proto, že máme čisté svědomí a naše postoje a cíle se zakládají na obhajobě základních lidských a občanských práv. Vyjadřujeme nahlas, co si jiní zatím jen myslí. A neříkáme nic než to, že nechceme válku. ZA žádných okolností! Nechceme připustit, aby nás někdo zatáhl do konfliktu, ve kterém by umíraly naše ženy a děti na ulicích pod deštěm bomb, ať už k kterékoliv strany. A že nám podsouvají proruskou orientaci? To dělají ti, kteří se netají svou orientací proamerickou. Nejsme to my, kdo řinčí zbraněmi. Naopak, jsme to my, kdo říká, že má-li někdo zemřít, pak tedy v první řadě ten, kdo se válku snaží rozpoutat. Na tom není nic nezákonného, nic, pro co bychom se měli bát a skrývat se.

 • Britt

  Dva roky jsem sloužil vlasti a 12 let jsem pomáhal a chránil. Po těch zkušenostech nechci uniformu ani od armády spásy. Pokud by snad mělo dojít k mobilizaci a mému povolání do zbraně, s úsměvem na rtu sdělím pánům že se raději nechám okamžitě zastřelit, než chcípat někde s uříznutou hlavou.

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt