Oběžník: Voláme naše muže k ostraze hranic

 v Oběžník

Přátelé, vojáci.

O naší nabídce panu prezidentovi, stran výpomoci vojáků v záloze při ostraze státní hranice, všichni víte a doufám, že jste ji i četli.

Prezident České republiky je jediný, který za celou politickou reprezentaci ČR otevřeně říká a dělá to, co se dá nazvat pravdou a reálným vnímáním nastalé a hlavně hrozící, zejména bezpečnostní, situace ČR. Jakkoliv zdaleka ne ve všem s ním může člověk souhlasit, je to jediný politik, který se chová jako občan ČR a vlastenec.

Prezident republiky veřejně deklaroval, že může nastat situace, kdy bude nutné k ostraze hranic povolat armádu. Byl za to „poprávu“ setřen a dehonestován, jako xenofob a člověk, který nepochopil strategii EU v otázkách integrace uprchlíků a multikulturality.

Nasazení armády bude zaprvé problematické, protože proces bude v parlamentu jistě blokován a nebo aspoň bojkotován a jak všichni víme, dnešní armáda nemá kapacitu k tomu, aby tento úkol zajistila.

I kdyby podobný výrok nepadl od prezidenta (což však není náhoda, že to řekl právě on), já doufám, že všichni cítíme, že ten člověk udeřil hřebík na hlavičku a je úplně jedno, zda se k podpoře takové iniciativy hlásí Strana přátel piva, Nezávislá erotická iniciativa a nebo třeba Národní demokracie. Je to velmi prospěšná, nezbytná a chvályhodná iniciativa.

My, jako ČSL vojáci v záloze, máme k naplnění našich předsevzetí, slov přísahy, memoranda a dalších proklamací, za které se již sedm měsíců schováváme, tu nejlepší příležitost. Vylézt z děr, z lesů od krmelců, od počítačů a facebooků a z putik, kde všichni víme, jak by se to mělo dělat a postavit se čelem k problému, který může ve velmi krátké době znamenat zkázu naší vlasti a všeho, co k tomu patří. Máme příležitost ukázat veřejnosti, té veřejnosti, která v nás viděla Blanické rytíře, místy téměř hrdiny, naději národa a správné chlapy, že naše slova nejsou jen kecy, že místo hrdinů nejsme jen rozhádaný spolek žvanilů, kdy každý chce mít největšího trpaslíka… Máme příležitost ukázat, že „když o něco jde, jsme tady“, abychom naplnili slova přísah.

Za účelem splnění úkolu při ostraze státní hranice voláme vojáky, muže starší osmnácti let s vojenskou knížkou, kteří by za podmínek, kdy bude zajištěno materiálně-technické zabezpečení celé akce a nastaveno finanční ohodnocení vojáka podle nějakého klíče, plnili úkoly dle zadání prezidenta republiky, člověka, kterému je třeba v jeho osamělé aktivitě pomoct.

Kontaktovala nás Prezidentská kancelář a není vyloučeno, že pan prezident chce o nastalé situaci jednat a naší nabídku bere vážně…

Nyní je na nás, abychom mezi sebou našli a zejména dodatečně získali mezi sebe dostatek schopných a ochotných mužů, kteří se přidají k naší iniciativě a jako příslušníci 1. československého praporu vojáků v záloze nám pomohou splnit tento nelehký, ale čestný úkol v případě, že nás o to prezident republiky požádá.

Přihlásit se k nám budete moci nejen formou mailové komunikace, ale taky prostřednictvím náborových akcí, které budou postupně probíhat v krajských městech naší republiky po předchozím avizu. Sledujte náš web.

V průběhu případného nasazení se s námi na celé akci budou podílet lidé, kteří byli při ostraze státní hranice v minulosti profesionály a s nimi ještě někteří další. Nejsme v tom sami.

Pplk. Marek Obrtel
Velitel 1. československého praporu vojáků v záloze

Nejnovější články
Showing 17 comments
 • wwillb3

  Pan prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil. Tak ať nepolitikaří, zavelí a na hranici nastoupí AČR a s ní I (schválně píši spojku velké I) záložáci. Při stávající iniciativě mi ale přijde k naší organizaci divné, že my (záložáci) budeme zastupovat státní složky v jejich povinnostech a uvolněné státní složky budou dále v rámci NATO cvičit a připravovat se na provokace či válku proti Rusku. Tedy budeme jim pomáhat přímo proti našemu memorandu a uvolníme jim k jejich plánům ruce. Zatímco my dostaneme „zaměstnání“ a jiné – podružné cíle, než byl náš záměr. A předpokládám, že si nás pak někdo „podváže“ novou přísahou pro účely zřízení, k němuž nejsme nyní přísežně vázáni, a které vystupuje proti našemu cíli. To je to co nechce asi řada z nás.

  • Profilové foto Československý voják

   To tedy asi nechce nikdo z nás. Na našich cílech se nic nemění, ani teď, ani potom, co se velitel s prezidentem na ochraně hranic dohodnou nebo nedohodnou. Ochota chránit hranice nesouvisí se současným režimem nebo tím, kdo zrovna vládne, leda snad právě v tom, že nebýt tohoto režimu a těch, kteří zrovna vládnou, nebylo by naší ochoty vůbec potřeba. Dobře spravovaný a fungující stát by si totiž hranice dokázal uchránit i bez vysloužilců.

 • technik

  K nabídce naší iniciativy k ochraně hranic je třeba také přihlédnout s ohledem na současnou legislativu, co se týká ozbrojených složek státu. Silně pochybuji, že bychom v případě nasazení byli patřičně vyzbrojeni, na to zákon neexistuje. Pochybuji, že současní zákonodárci, silně loajální s EU, by takovýto zákon schválili, důvod je nadmíru jasný. Možná by nám umožnili ochranu hranic s obušky, jako nějaké ochrance ze supermarketu, což by pro nás bylo nepřijatelné, jako pro vojáky s výcvikem. Povolat zálohy do zbraně je možné pouze při vyhlášení mobilizace nebo výjimečného či válečného stavu, v takových případech by naše „politická elita“ bezpochyby povolala na pomoc raději naše spojence z NATO, především z USA, kteří zanedlouho opět pojedou přes naše území na „cvičení“ do Maďarska. Z uvedených důvodů jsem přesvědčen, že naše nabídka prezidentovi, který, bohužel, není zákonodárce, je bezpředmětná. Je také třeba přihlédnout k tomu, že jsme pouze iniciativa, a tedy nejsme zaregistrováni ani jako spolek, sdružení, strana klub a pod. a pak se s námi nikdo nebude chtít bavit. Prezidenta si také vážím pro jeho postoje a názory, je jediný z našich politiků, který má stejné názory jako většina normálně smýšlejících lidí ve státě.

 • Petr Jiras

  Ahoj kamarádi,
  taky by mě zajímalo,jak si pan Obrtel představuje KDO bude bránit naše hranice.Důchodci,nebo nezaměstnaní,kteří už nemají práci a závazky vůdči rodinám,které musí živit?A kdo nás povolá do zbraně?(s legislativci nepočítejte)A kde ty zbraně vezmeme?Nebo hranice budeme bránit(jak bylo výše napsáno) opravdu obušky a pepřovým sprejem?Nezlobte se,ale mě to připadá nedomyšlené.

 • FOUS SUOF

  AHOJ,
  PPLK. OBRTEL JEN NABÍZÍ NAŠE SLUŽBY PANU PREZIDENTOVI. KDYBY NÁS PROSTŘEDNICTVÍM VOJENSKÉ SPRÁVY POVOLAL, TAK BY JSME BYLI SNAD I VYZBROJENI A VYSTROJENI(OTÁZKA ZNÍ
  : ZDA JE ČÍM?). ALE JE TO JEN GESTO DOBRÉ VŮLE. PREZIDENT ZÁLOHY SÁM O SOBĚ POVOLAT NEMŮŽE A POLITICKÁ GARNITURA MU TO NEDOVOLÍ.

 • nocido

  Nevím, jestli pisatelé, kteří kritizují aktivitu ochrany hranic jsou členy organizace ČVZ, pokud ano, tak je to špatné, pokud je jich většina takových, pak je to katastrofa.
  Z výše uvedených komentářů je mi zle, u těchto pisatelů je to přesně tak, jak velitel napsal – žvanit, rozumovat, hrát si na vojáčky a při prvním úkolu si hledat všemožné výmluvy a důvody proč to nejde, proč nejít a jak a proč se vyhnout účasti.
  Nejsem registrován jako člen, ( hnutí sleduji od jeho vzniku ) ale jsem připraven se zúčastnit výzvy velitele. Pokud v něco věřím, musím být ochoten a schopen pro to i něco udělat, ne jen žvanit, ale i něco obětovat. Nechci aby to znělo nějak nadneseně, ale přichází doba, kdy se poznají opravdoví chlapi, kteří chtějí vzít svůj osud i osud svých rodin a naší země do svých rukou a ne se schovávat za sukněmi svých žen a doufat, že to “ nějak “ dobře dopadně. Nic nedopadne, aniž bychom pro to něco udělali. A právě tyto vaše manželky a i děti Vám jednou vyčtou, že jste nebyli ochotni bránit budoucnost svých nejbližších. Co je proboha důležitějšího, než bránit budoucnost svých rodin !! Tímto vaším postojem připravujete sobě i všem vašim blízkým hroznou budoucnost. I to zvíře si chrání svůj životní prostor a já tvrdím, ze kdo si nebrání své území, ztrácí na něj nárok. A že Vám to pane Jiras připadá nedomyšlené? – nic nejde domyslet do detailu, ale to, co lze, je to alespoň zkusit.

 • Megafon

  Dobrý den přátelé. Před nedávnem jsem četl ( nebo slyšel? ) příspěvek gen.Václavíka o nutnosti institucionalizaci naší společné občanské iniciativy. Důvody, které vyjmenoval jsou jednoznačné, pokud chceme aby jsme do budoucna mohli být pro někoho partnerem. Chybí mi tu od velení alespoň náznak konkrétních záměrů. Jinak se nelze divit neustálému reptání a plkání na FB.

 • Petr Jiras

  Ano,pane nocido,
  zatím tady opravdu jen žvaníme,plkáme a hrajeme si na vojáčky,včetně vás.

 • Petr Jiras

  …..protože zatím nic jiného dělat nemůžeme

 • fireman234

  Na hranicích jsem sloužil. Vím co to obnáší a klidě se tam vrátím když bude potřeba. Myslím ale, že k tomu nedojde protože vlastizrádci kteří vedou naši zem do propasti to nepřipustí. Vzpomněl jsem si na naše dědy a otce jak brečeli vzteky když museli opustit čerstvě vybudované pohraniční opevnění. Teď mi to připadá, že dnešním mladým už stačili tak vygumovat hlavy že jim je úplně jedno jestli budou mít nějakou svoji vlast nebo ne. Naši předci se musí v hrobě otáčet jako vrtule. Je to smutné kam jsme to dotáhli.

 • Megafon

  Opravdu je takový problém aby 5000 lidí prošlo Prahou jako “ Duhový průvod „, který měl už 14 dnů dopředu mediální podporu. Určitě se shodneme v tom, že je lepší prevence než následná léčba. Je nutné narušit informační hegemonii. Narušovat a narušovat, aby nezůčastnění lidé byli nuceni začít přemýšlet na základě rozporu propagandy a reality. Vše zdokumentovat a hned s tím na internet. Proč pro podporu míru a práva na svobodný život nepoužíváme stejnou munici jako mainstreem. Proč místo jasného a faktograficky doloženého vyjádření postoje navzdor oficiální linii řešíme uniformy,distinkce, kdo má lepší kvér………….. Chceme mír a svobodu, nebo se ve skrytu duše těšíme až to vypukne a budeme si moci zastřílet na živý terč. Je spoustu lidí, kteří mrmlají a nadávají a o téhle a jí podobných iniciativách nic neví. A nemusí to být z nezájmu, třeba se v tom jen plácají a nemají se čeho chytit. Očekával jsem nějakou profilaci a jasné veřejné vyjádření pozice iniciativy směrem k veřejnosti, elitám a politické reprezentaci. Možná tomu nerozumím, ale myslím, že potřebujeme veřejnou podporu. Ať chceme nebo ne, být zcela apolitický nelze. V momentě kdy byl deklarován kodex jsme totiž do politiky vstoupili jeho názorovou odlišností a pojmenováním cílů !

 • Petr Jiras

  Myslím,že aby 5000 lidí prošlo Prahou jako“Duhový průvod“problém skutečně je.Protože,když se na celorepublikovém ohni v Hradci nad Mor.(a to se měli zůčastnit i Slováci)sešlo,všehovšudy,9o lidí a z toho byla třetina žen a dětí,tak těžko můžeme takovou masu lidí dostat do Prahy.
  Přesně tak,chybí nám ta mediální propaganda.

 • Megafon

  Ok, rozumím. To číslo jsem netušil ani ve snu. Tak dobrá. Zkusme sobě a velení položit otázku jak toho dosáhnout a jak přesvědčit těch 5299 souhlasících, že je to opravdu důležité a že času moc nezbývá. S tím je také kalkulováno, že jako vždy vše zkončí tlacháním na FB. Bohužel. Od 90.let se podařilo dokonale fragmentovat společnost. Rozděl a panuj v praxi. Tak pojďme sobě samým dokázat, že naše slova mají váhu a že nejsme jen pouťoví vyvolávači.

 • Petr Jiras

  Tady je krásně vidět,že ten,kdo má“pod palcem“massmedia,tak má skoro veškerou moc.Je to silná zbraň.A dokud se do vědomí široké veřejnosti nedostaneme přes TV,nebo noviny,tak si budeme stále hrát na vojáčky a tlachat na FB.Zatím nejsme pro nikoho partner a ať nadáváne na parlament a vládu,tak pořád tady platí nějaká legislativa a zákony.To naše tzv.ozbrojení a obrana vlasti musí mít nějaký řád,jinak to bude anarchie.Na tomhle by naše vedení mělo pracovat.Možná pracuje,nevím.Uvidíme,co bude dál.

 • fireman234

  Nedávno jsem poslouchal projev pana prezidenta před jeho odjezdem do Číny. Mimo jiné tam bylo zmíněno, že dostal dopis od představitelů hnutí Českoslovenští vojáci v záloze ohledně ostrahy našich hranic. Bohužel odpověď byla taková jakou jsem čekal – podle slov prezidenta bychom se měli přihlásit do tzv. “ Aktivních záloh “ Tedy do organizace kterou má pod palcem ten kašpar Stropnický, potažmo ta banda co si říká vláda. Tam mě nedostanou. Myslím že naše hnutí tímto vyjádřením prezidenta ztrácí na své váze. Co je nám platné někde běhat s air-softovýma pistolkama po lese. nebo tam něco nacvičovat když se s námi stejně nepočítá? Tímto počínáním budeme za čas spíš pro smích . Přiznám se, že v této chvíli nemám zcela jasno k čemu tady vlastně jsme a co budeme dělat dál?

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt