Pozor, pozor, velitel hovoří!

 v Nezařazené, Videa, Zprávy z poradních ohňů

Podplukovník Obrtel, který vrátil medaile NATO, poslal přes internet zásadní vzkaz. Politici by měli respektovat zájmy vlasti, jinak…

Podplukovník lékař Marek Obrtel, který vrátil svá vyznamenání, neboť činy NATO považuje za zločinné, dál formuje uskupení československých vojáků proti válce, kterou podle jeho názoru vyprovokuje právě NATO. Na videu prozradil, jak to s uskupením vojáků v záloze bude dál. Zdůraznil, že nehodlá stát proti oficiálním strukturám tohoto státu, jako jsou policie či armáda, pokud nebudou jednat v rozporu se zájmy vlasti.

Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované NATO. Tak se jmenuje uskupení, v jehož čele stojí právě Marek Obrtel. Sdružení v zásadě přijalo vojenskou strukturu velení, ale jejich základním cílem jsou aktivity proti válce. Stranou nenechávají ani otázku uprchlíků. „Problémy nežádoucí a nezákonné imigrace, i toto je oblast, na kterou chceme být připraveni,“ prohlašuje Obrtel. Členové si prý ujasňovali i otázky výcviku, logistiky a velení.

„Dlouhodobě také řešíme otázku s politickými subjekty a podobně, kdy my se cítíme být nadstraničtí, což znamená, že nemáme vazby na žádnou z politických stran ani jiných hnutí. Ale já jsem toho názoru, že se dlouhodobě bez této spolupráce neobejdeme. Nechceme být součástí žádné politické strany ani hnutí, ale uvítáme jejich podporu, pokud se shodneme na té platformě míru,“ zdůraznil Obrtel.

Dal také jasně najevo, že nechce konkurovat policii či armádě, jen by rád slyšel, jak budou tyto složky vystupovat proti válce, v tom jim je Obrtelovo uskupení ochotné pomoci. To platí také v otázce zajištění vnitřní bezpečnosti. „Nevím, jestli by to bylo z druhé strany vítáno, ale pokud ano, tak toto je náš cíl. Chceme bránit svoji vlast a svoje rodiny,“ pokračoval.

Jedině v případě, že by šly oficiální struktury proti  zájmům tohoto státu, pak by se s nimi Obrtelovo uskupení rozešlo.

Zdroj : Parlamentní listy

Nejnovější články

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt