Víkend Procvičování znalostí a dovedností 17.-19. 7. 2015

 v Taktické cvičení

O tomto víkendu proběhla akce na bázi branných dnů, které dříve, před lety, bývaly samozřejmostí. Potěšila nás účast třiceti lidí, kteří se sešli z vlastní vůle na sobě pracovat, dozvědět se co nejvíce zajímavých věcí a některé si i vyzkoušet. Myslím, že většina byla nadmíru spokojena a počítají s další návštěvou, pokud jim to čas dovolí (některými jsem o tom byl i ujištěn, což mne obzvlášť potěšilo).

Na sobotní den byl připraven pestrý program a na místo dělení na malé skupinky jsme se rozhodli ponechat takovou rodinnou atmosféru volnosti a dobrovolnosti. Přednáška o přežití v přírodě, podávaná panem Netopilíkem, který se uvolnil, aby mohl předávat své znalosti a zkušenosti, byla dotyčnými přímo hltána – pro zájemce také zřídil lanové aktivity mezi stromy ve stínu, což jsme ocenili. Proběhlo i prověření manipulace se zbraněmi, po které si každý v praxi ověřil, jak na tom je, z dlouhé i krátké zbraně v počtu minimálně třiceti ran ze zbraně. Výsledky byly vesměs dobré a to i z řad nevojáků, i těch, kteří zbraň drželi v ruce poprvé – a těch nebylo na poměr skupiny málo.

Kurz topografie si chlapi vedli dle svého a někteří účastníci si již chtěli pořizovat buzoly, aby měli na příště vlastní…

Proběhla i lekce lukostřelby a z výrazů tváří bylo vidět nadšení – Martine, děkujeme, příště přijeďte i s lukem opět!

Na kurz První pomoci a zdravovědy již nezbylo tolik denního světla, takže zájemci trénovali za svitu ohně, což bylo pro instruktora Davida jistě příjemnější, než se pařit na slunci.

V neděli se dostřílela krátká zbraň a opět se debatovalo o praktikách přežití ve volné přírodě a to i v severních zemích a horských oblastech. Proběhl další kurz všeho, co se konalo v sobotu, pro velký zájem posluchačů a zažití vstřebaných informací… Po ukončení akce jsme byli ujištěni, že to bylo báječné zpestření víkendu a pokud se tato akce bude opakovat, účast bude zřejmě opět hojná… Spokojenost účastníků nás těší, ale pro příště nemůžeme zaručit účast všech instruktorů, jako nyní, neboť mají i jiné aktivity.

Příští víkend procvičování znalostí a dovedností je stanoveno datum 28.-30.8. opět na střelnici KVZ Žlutice dle stejného harmonogramu. Víkend před tím v sobotu 22.7.  pořádáme klubovou soutěž, která je volně přístupná držitelům ZP a je dobrým tréninkem pro každého střelce, jelikož není fyzicky náročná, avšak mířit je třeba.

Náplň víkendu splnila očekávání, neboť se v praxi ověřilo, že lidé jsou schopni spolupracovat a učit se od sebe navzájem, což byl hlavní bod, který jsme chtěli ověřit… Všem účastníkům děkuji i za realizační tým, omlouváme se za malé nedorozumění se souřadnicemi sídla klubu, místo souřadnic střelnice (byli dále v příloze) a těšíme se opět na viděnou…

Jan Peterka

 

Nejnovější články

Zanechat komentář

Napište nám

Cítíte-li potřebu spojit se s námi, využijte tento jednoduchý kontaktní formulář. Díky.

Nejde přečíst? Změnit text. captcha txt